Välkommen på årsmöte den 27 mars

Inlagt av admin ons, 03/13/2019 - 15:23

Den 27 mars klockan 19.00 kommer vi att hålla årsmöte för goklubben i lokalen på skolgatan i Haga. Alla klubbens medlemmar är välkomna att deltaga vid mötet som beräknas vara ca 45 minuter. Om man inte vill vara med på mötet utan bara komma och spela som vanligt är även detta möjligt. För de som deltar i mötet finns det naturligtvis också möjlighet att spela go som vanligt både före och efter mötet.

På årsmötet är det möjligt för klubbens medlemmar att vara med och bestämma vad klubben skall göra under kommande år. Om du har några ideer eller förslag inför årsmötet är du välkommen att maila dem till styrelsen på gbg.goklubb@gmail.com.

Under mötet kommer vi också att välja styrelse samt revisor till klubben för 2019. Anmäl gärna i förväg om du skulle vara intresserad av att vara med i styrelsen eller av att på annat sätt engagera dig i klubben under det kommande året.

Välkommen!